MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 15039353
nr 1503 9353
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
Fåtölj, Farmor, AB OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Modellen formgiven 1956, Märkt med bricka
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:44:58
21/11 18:00:59
1.500 kr
21/11 19:39:59